طول مطالعه: 4 دقیقه

(2022)

در واقع نتایج ضرایب بدست آمده برای این دو متغیر نشان می­دهد که افزایش در تعداد و عمر خودروها موجب افزایش در مصرف بنزین خواهد شد. با توجه به مباحث بیان شده می­توان گفت علاوه بر پارامترهای قیمتی و احتساب یارانه که موجب مصرف بالای بنزین در کشور شده است، متغیرها و پارامترهایی همچون رشد روزافزون تعداد خودروها، بالا بودن عمر متوسط ناوگان خودروهای سواری و پایین بودن تکنولوژی خودروها نیز باید مورد توجه قرار گیرد که در ادامه به بررسی اثرات این پارامترها بر روی تقاضای بنزین در چارچوب یک مدل تحلیلی پرداخته می­شود.

آیفون 14 پلاس همچنین در ادامه برنامه جایگزینی خودروهای فرسوده، فرض شده است که به همان تعداد خودروی هیبریدی عرضه شود. هرچند این موضوع در مورد سایر حاملها نیز تا حدودی مصداق دارد، ولی توجه به این نکته ضروری است که میزان مصرف بنزین در کشور از حدود 15 میلیارد لیتر در سال 1379 به بیش از 24 میلیارد لیتر در سال 1387 افزایش یافته بود که پس از اعمال سیاست سهمیه­بندی و همچنین اجرای طرح هدفمندی یارانه­ها در سالهای اخیر تا حدودی کنترل شده است. ​​​&;!

مسکن ملی قزوین
بطوری که درسال 1388 بنزین مصرف شده در بخش حمل و نقل کشور در حدود 5/23 میلیارد لیتر و گازوئیل مصرفی بیش از 35 میلیارد لیتر در سال بوده است. از طرفی علاوه بر مسائل اقتصادی مرتبط با بخش انرژی، مصرف سوخت­های فسیلی دارای آثار مخربی بر محیط زیست است. با توجه به اهمیت این بخش از نظر تولید ثروت ملی در سایر بخش­ها و با لحاظ نمودن آثار وسیع مصرف انرژی بر محیط زیست، لازم است که این بخش تا حد امکان از دیدگاه اقتصادی سامان­دهی شود.

جام جهانی والیبال 2022 ارزش سوخت مصرفی این بخش در آن سال، بالغ بر 210 هزار میلیارد ریال معادل 44/22 میلیارد دلار می­شود. همجنین مقدار 2این مدل نشان می­دهد که تغییرات متغیرهای توضیحی به خوبی توانسته­اند تغییرات تقاضا به عنوان متغیر وابسته را نشان دهند. میزان خوب بودن تطابق این توابع با مقادیر واقعی مورد اعتبارسنجی قرار گرفته و از این طریق رابطه بین درآمد سرانه و میزان سرانه مالکیت خودرو تعیین گردیده و سپس با انجام پیش­بینی­هایی برای ناوگان خودرویی با استفاده از این روابط و با ترکیب این پیش­بینی­ها با مفروضات مربوط به مقدار متوسط مصرف سوخت برای هر خودرو، مقدار کل تقاضا تعیین گردیده است.

براساس ادبیات و تئوری­های اقتصادی مهمترین عامل در تعیین مقدار تقاضا قیمت کالا است. در این زمینه به نظر می­رسد که توسعه تکنولوژی­های نوین و کاربرد آن در خودروها مانند پیل سوختی، خودروهای الکتروهیبریدی، موتورهای الکتریکی و استفاده از سوخت­های جایگزین، در آینده تأثیرات وسیعی در ساختار بازار انرژی و مسائل اقتصادی و سیاسی مرتبط با آن خواهد داشت. مدل مورد استفاده در این مقاله یک مدل لگاریتمی است که در این مدل تمامی متغیرهای آورده شده در بخش قبل به صورت لگاریتمی و به روش حداقل مربعات کامل و با استفاده از نرم­افزار تخمین زده می­شود.

اتریوم کلاسیک در مطالعات اولیه مانند پیندیک (1979) سعی شده است است تقاضای سوخت در بخش حمل و نقل در شکل کلی آن فرمول­بندی شود. براساس مطالعات صورت گرفته بر روی روشهای مورد استفاده در تخمین تقاضای انرژی، روش اتحاد ریاضی و روش ساختاری دو روش متداول مورد استفاده برای تخمین تقاضای انرژی بخش حمل و نقل است. در تحقیقات انجام شده از ابتدای دهه­ 1970 تاکنون، عموماً اهمیت موجودی خودروها، نوع و میزان استفاده از خودروها و راندمان متوسط خودروها را در تعیین تقاضای انرژی بخش حمل و نقل مورد توجه قرار گرفته­اند.

جدول تورم جهانی

از نظر پیشینه مطالعات انرژی در جهان باید توجه داشت که طرح­های تحقیقاتی عمدتاً از دهه 1970 میلادی و پس از شوک­های جهانی نفتی در کشورهای بزرگ مصرف­کننده انرژی مورد تأکید قرار گرفته و در سال­های اخیر نیز با توجه به اهمیت بخش انرژی بطور محسوس گسترش یافته است. اطلاعات مربوط به انتشار آلاینده­های زیست­محیطی و گازهای گلخانه­ای در بخش حمل و نقل به صورت خلاصه در جدول 2 نشان داده شده است.

تولید بالای خودرو از سال 1380 به بعد در کشور یکی از عوامل بسیار مؤثر در افزایش مصرف بنزین بوده است. به منظور محاسبه قیمت واقعی بنزین از شاخص قیمتی سال 1380 محاسبه شده توسط بانک مرکزی استفاده شده است. این مدل­ها متکی بر ویژگی­های تکنیکی سریهای زمانی بوده و در آنها تلاش شده است تا از وقوع اشتباه در تعیین مقادیر و پارامترها در مدل، اجتناب شود. اکنون براساس این سناریو برای متغیرهای مستقل می­توان مقادیر پیش­بینی شده برای سوخت خودروها را بدست آورد.

تورم جهانی مواد غذایی اکنون با استفاده از نتایج تخمین و ضرایب بدست آمده برای پارامترها می­توان با در نظر گرفتن یک سناریوی نسبتاً واقع­بینانه برای متغیرهای مستقل، مصرف تقریبی بنزین در سالهای آینده را پیش­بینی کرد. براین اساس می­توان فرض کرد که سالیانه 6/1 درصد از میانگین عمر خودروها کاسته شود. براساس مطالعات گذشته برخی از پارامترها که در ایران نیز می­تواند بر روی تقاضای مصرف سوخت تأثیر داشته باشد معرفی شده است. البته باید توجه کنیم که این خودروها موقع پرشدن باتری خودرو از برق شهر، در واقع بطور غیرمستقیم سوخت فسیلی مصرف می­کنند.

مهمترین مشکل مصرف سوخت در این بخش، قدیمی بودن تکنولوژی ساخت خودروهای تولیدی کارخانجات داخلی است. در این خودروها دو موتور سوختی و برقی نیروی محرکه لازم را برای حرکت خودرو فراهم می­کنند. برای بررسی پایایی متغیرهای مورد استفاده در الگو از آزمون ریشه واحد استفاده شد. که در آن موجودی خودروها، استهلاک موجودی و خودروهای تازه ثبت شده است. ولی در هر صورت ساختار روابط تعریفی فوق قابل استفاده خواهد بود.

ذخیره خودروهای حاضر و باقی به صورت رابطه (13) بیان می­شود. , . . (1999), : , , . , ., (2006), “, , ”, , . , . . (1997), “: ”, , . شمارشگر انواع خودروها و نیز بیان­کننده زمان است. , . ., (1974), “”, .

آخرین بروزرسانی در: