طول مطالعه: 5 دقیقه

از خستگی های روزانه ام درد دل کنم یا از تنهایی های شبانه ام بگویم که تو در تمام لحظه لحظه شب و روزم حضوری پررنگ داری. گفتم خدایا چقدر دوری؛ گفت تو یا من؟ گفتم دست نیاز دارم؛ گفت بگیر دست من. گفتم خدایا دوستت دارم؛ گفت بیشتر از من؟ من از تو می خواهم ، بگیری! من وضو خواهم ساخت… گفتم خیلی تنهایم؛ گفت تنهاتر از من؟ و بعد از مرگ متوجه شوم که خدا نیست.

خدا هست دستتوبگیره و بلندت کنه.
انگار خدایی نیست و بعد از مرگ متوجه شوم که خدایی هست … انچه نمیدانی نکن چون همیشه امیدی هست گر چه میان مردابی تا گلو غرقم اما… خدایا منو ببخش که همیشه برای همه چیز و همه کس به اندازه کافی وقت دارم جز تو… خدایا منو ببخش اگه یه وقتایی فکر میکنم وظیفه ات هست که همه چیز رو بهم بدی و یه جورایی همیشه ازت طلبکارم… خدا هست دستتوبگیره و بلندت کنه. وقتی بعلاوه خدا باشی منهای هرچیزی میتوان زندگی کرد.

آیفون 14 پلاس آموختهام که وقتی ناامید میشوم خداوند با تمام عظمتش ناراحت میشود و عاشقانه انتظار میکشد که به رحمتش امیدوار شوم. چه بسا خداوند هر گرهای را که در کار ما میاندازد همچون گرههای قالی باشد که نهایتاً قصد دارد با آنها نقشی زیبا را بیافریند. خداوند برای حقیقت دروازههای بسیاری تعبیه کرده تا به هر مؤمنی که بر آنها میکوبد، خوشآمد بگوید. بر خاک افتادن لیاقت و سعادت میخواهد اگر که در برابر خداوند متعال باشد.

رئال مادرید مقابل رئال مایورکا خداوند وقتی میخواهد کسی را فاسد سازد، او را به همه آرزوهایش میرساند. گاه گاهی سخنی می گوید با دل کوچک من ساده تر از سخن ساده من او مرا می فهمد ! گفتم خدایا کمک خواستم؛ گفت غیر از من؟ گفتم از تو خیلی دورم؛ گفت من از تو نه. دلم مرهمی می خواهد از جنس خودت! ستاره ای هر چند کوچک سو سو می زند امید داشته باش… یافتههایت را با باختههایت مقایسه کن اگر «خدا» را یافتی هر چه باختی مهم نیست.

روی هر پله ای که باشی، خدا یک پله بالا تر است. یک شکر تو از هزار نتوانم کرد . و احساس می کنم هیچ چیز نمی تواند مرا از پای دربیـاورد ! خدایا مرا ببخش بخاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه تو نبود… او مرا می خواند او همه درد مرا می داند.. اگر ذرهبین نگاه قوی باشد، در تمام صفحههای ورق خورده زندگی اثر انگشت او دیده میشود.

ذلت و شقاوت میخواهد، اگر در برابر غیر خدا باشد. عکس نوشته خدایا، عکس نوشته خدا و شکرگزاری، عکس همراه با متن در مورد خدا، عکس شعر خدا، عکس نام خدا، عکس نوشته های معنوی در مورد خداوند، عکس نوشته های راز و نیاز با خدا، همه را در سایت روزانه مشاهده نمایید. باران رحمت خدا همیشه می بارد، تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم! خدایا منو ببخش اگه همیشه به فکر رضای همه ی هیچ ها هستم؛ ولی به فکر رضای تو که همه هستی نیستم…

خدایا منو ببخش که فکر کردن به هیچ ها ، غبار بر دلم نشانده تا نتوانم تو را بشناسم… خدایا منو ببخش اگه یه وقتایی تورو دشمن خودم میدونم و همه ی هیچ ها رو دوست خودم… خدایا منو ببخش که بهت اعتراض میکنم وقتایی که دستم رو با مهربانی می گیری و از پرتگاه نجاتم میدی… کمی دور شدن از این آدمها… گفتم با این همه مشکل چه کنم؟ تو بندگی کن و انسان باش همه دنیا برای تو …

گفتم درون قلبم خالیست؛ گفت پرش کن از عشق من. گفت چون من از تو هستم و تو از من. چون تو را در قلبــــــــــــــم دارم… لیاقت و سعادت برایت آرزو دارم. آرزو هات را یه جا بنویس و یکی یکی از خدا بخواه. ٬ از چه بگویم که همه دلواپسی هایم را تک تک می دانی . گفتم که من و این همه عصیان چه کنم؟ گفتم خدایا از همه دلگیرم؛ گفت حتی من؟

دلم کـــــــــــمی خدا میخواد… وقتی خدا از پشت دستهایش را روی چشمانم گذاشت؛ از لای انگشتانش آنقدر محو دیدن دنیا شدم که فراموش کردم او منتظر است تا نامش را صدا کنم. خدا از همان چیز ناامیدت میکند… دلم کـــــــــــمی خدا میخواد… نام آفتابگردان ما را به یاد خورشید می اندازد، نام انسان آیا کسی را به یاد خدا می اندازد؟ گفت با یاد من. گفتم نگران روزیم؛ گفت آن با من. من خدایی دارم، که در این نزدیکی است نه در آن بالاها !

من چیزی نمیبینم، آینده پنهان است.
زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست! به صدا در می آید که نترس ! خدای من خداییست که دست گیر است نه مچ گیر! زندگی چون پیچک است ! من چیزی نمیبینم، آینده پنهان است. گفت توکل به من. چه بچهگانه است که فکر میکنیم همهاش را به تنهایی، رنگ کردهایم. که منم منتظر فریادت… ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻃﻮﻃﯽ ﺩﺭ ﻗﻔﺲ ﺍﺳﺖ ﻭ ﮐﻼﻍ ﺁﺯﺍﺩ.. ﻃﻮﻃﯽ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺯﯾﺒﺎ ﺷﺪ ﺍﻣﺎ ﮐﻼﻍ ﺭﺍﺿﯽ ﺑﻮﺩ.

ﮐﻼﻍ ﻭ ﻃﻮﻃﯽ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺯﺷﺖ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ ﺷﺪﻧﺪ. اما بخاطر خدا و تنها به امید او ، به سوی درهای بسته دوید و تمام درهای بسته برایش باز شد … اما ارزش انتظار را دارد… من عطاهایت را . گفتم خدایا چرا اینقدر میگویی من؟ گفتم هیچ کسی کنارم نمانده؛ گفت بجز من. گفتم آخر چگونه آرام گیرم؟ تابه سر منزل زیبای حقیقت برسم… قصه ما به سر رسید . حکایت عجیبیست رفتار ما.

ریشه هم هرگز اسیر باد نیست! فاصله ای نیست ! صاحب ساحل آرامش است! خدایا عاشق آرامش اسمتم.. خدایا ! می دانم هستی چون همیشه مهربانیهایت را به من ارزانی داده ای و عشق بی مثالت را نثارم کردی . خدایا ! می دانم هستی چون وقتی کسی دلم را می شکند تکه های آن را تو به هم می چسبانی. خدایا ! وقتی از همه کس و همه چیز و همه جا ناامید شدم تو بودی که چشمه های امید را در سراسر وجودم فوران دادی و مرا دوباره به خود باز گرداندی. &;&;&;!

خدایا ! می دانم هستی چون هق هق گریه هایم را تنها تو می شنوی و اشکهایم تنها با یاد تو پاک می شود. خدایا ! می دانم هستی چون عطر حضورت را همیشه حس می کنم و در بی کسی هایم یادت آرامم می کند. کمی رسیدن به خدا… خدا به خواستش نرسید . اعتماد کنید و ایمان داشته باشید… ﺍﺳــﺖ . . . همین و بس . ﺯﻧـــﺪﮔــﯽ ﺭﺍ ﺑـــﻪ ﺍﻭ ﺑﺴــــﭙﺎﺭ .

آخرین بروزرسانی در: