طول مطالعه: 5 دقیقه

قیمت آیفون 13 از 829 دلار شروع میشود و آیفون 13 پرو از 999 دلار. با استفاده از قابلیت سینماتیک مود این تلفن هوشمند تبدیل به یک دوربین حرفهای در ثبت ویدئوهای سینمایی میشود. هر دو گوشی قابلیت سینماتیک مود را دارند ولی دوربین آیفون 13 پرو دو قابلیت دیگر و را نیز دارد. اما از نظر اندازه آیفون 13 و آیفون 13 پرو کاملاً یک اندازه هستند و صفحه نمایش هر دوی آنها 6.1 اینچی است. سنسور دوربین واید آیفون 13 از نظر اندازه 47 درصد بزرگتر از نسب قبلی گوشیهای آیفون است و امکان عکاسی با کیفیت در شب را فراهم میکند.

مسکن ملی مشهد در میان این دو گوشی آیفون 12 پرومکس اسپیکر بهتری داشت و بسیاری دلیل آن را بزرگتر بودن گوشی و امکان به کار گیری اسپیکر بزرگتر عنوان میکردند. هرچند که چند روز بیشتر از معرفی این گوشیها توسط کمپانی اپل نگذشته است، این کمپانی توانسته چندین میلیون نسخه از این گوشی موبایل را پیشفروش کند. اما رنگبندی و جنس بدنه آیفون 13 پرو متفاوت است و طبق معمولی اپل یک رنگ جدید که فقط مختص آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس است را معرفی کرده است. &; ​!

قرعه کشی ایران خودرو.com

در مورد حافظهی داخلی به جز اینکه آیفون 13 پرو دارای نسخهی 1 ترابایتی که هزینهی آن از دیگر مدلها بیشتر است و اگر این گوشی را میخواهید باید 1499 دلار برای آن پرداخت کنید. صفحه نمایش آیفون 13 قابلیتهای دیگری نظیر ، ، و دارد که باعث شده است این گوشی شگفت انگیز همچنان در میان پرچمدارن جهان یکه تاز باشد. اما این چیزی نبود که کاربران دوست داشتند. روشنایی آیفون 13 نسبت به مدل قدیمی آیفون، یعنی آیفون 12، چیزی در حدود 25 درصد افزایش یافته است.

آیفون 13 مینی برخلاف آیفون پرو و همچنین آیفون پرومکس، تفاوت زیادی از نظر ظاهری با مدل قبلی خود دارد. در واقع میتوان گفت آیفون 13 مینی قدرتمندترین گوشی کوچک جهان است. این تکنولوژی هم به سلامت چشمان شما و هم به سلامت باتری گوشی شما کمک زیادی میکند. آیفون 13 مینی هرچند که ابعاد کوچکتری نسبت به دیگر گوشیهای بازار و همچنین دیگر مدلهای آیفون دارد، ولی از نظر قدرت و کارایی با بسیاری از پرچمداران رقابت میکند.

رونمایی آیفون 14 پرو مکس آیفون 13 مینی نسلی جدید از گوشیهای آیفون بود که در سری 12 و سری 13 آیفون به بازار عرضه شد. بسیاری از طرفداران و کارشناسان دنیای دیجیتال پیشبینی کردهاند که آیفون 13 مینی آخرین نسل از گوشیهای مینی اپل باشد. با این کار زمانی که در حال ارسال یک مسیج در بخش پیامها هستید، باتری شما برای داشتن رزولوشن اضافی که به کار نمیآید مصرف نمیشود. تفاوت اصلی این پردازنده با سری وجود دو هسته قدرتمند در کنار چهار هسته کممصرف است که موجب ایجاد سرعت بیشتر پردازش در عین مصرف کمتر است.

جام جهانی ۲۰۲۶

دو لنز بزرگ در این گوشی تعبیه شده است تا بیشترین نور ممکن را از محیط دریافت کند. همین مسئله در مورد آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس نیز وجود دارد و قیمت آیفون 13 پرومکس 100 دلار گرانتر از آیفون 13 پرو است در حالی که ویژگیهای این دو گوشی کاملاً مشابه یکدیگر است و تنها از نظر ابعاد و ظرفیت باتری با هم تفاوت دارند. بسیاری از کاربران نمیدانند که آیفون 13 پرو چه تفاوتهای بیشتری نسبت به آیفون 13 دارد و بسیاری فقط یک دوربین اضافه در پشت گوشی را میبینند و با وجود قابلیتهای بسیار زیاد دوربین آیفون 13، دلیل برای پرداخت 200 دلار اضافه نمیبینند.

از نظر مقاومت بدنه آیفون 13 نیز مانند آیفون 12 دارای گواهی است و این یعنی میتوانید با خیال راحت گوشیتان را به استخر ببرید بدون اینکه نگران خراب شدن آن باشید. دوربین مدل پرو نیز متفاوت است و یک سنسور بزرگتر ۱.۹ مگاپیکسلی دارد. همچنین انتظار می رود که اپل نرخ بازخوانی صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی را برای مدل های معرفی کند و فناوری را برای اولین بار به وارد کند.

زلنسکی در خط مقدم اگر قصد خرید آیفون 13 را دارید و بین مدل معمولی و پرو سردرگم ماندهاید، حتماً توصیه میکنیم این بخش را با دقت مطالعه کنید. بهطورکلی این تغییرات در دوربینها باعث شده است که با یک نگاه بتوان آیفون 13 پرو را از آیفون 12 پرو تشخیص داد. پس کاملاً مشخص است که کیفیت عکس برداری آیفون 13 پرو تا حد زیادی از آیفون 13 بهتر است. آیفون 13 در سه نسخهی 128 گیگابایت، 256 گیگابایت و 512 گیگابایت و آیفون 13 پرو در چهار نسخهی 128 گیگابایت، 256 گیگابایت، 512 گیگابایت و همچنین نسخهی بینظیر 1 ترابایتی که در کل جهان سر و صدای زیادی به پا کرده، به بازار ارائه شده است.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رزولوشن صفحه نمایش آیفون 13 پرو مکس، ۱۲۸۴×۲۷۷۸ و رزولوشن آیفون 13 پرو ۱۱۷۰×۲۵۳۲ است. آیفون 13 پرو در چهار رنگ نقرهای، زغال سنگی، طلایی و آبی سیرا (رنگ جدید) به بازار عرضه شده است. آیفون این رویه را برای آیفون 12 نیز حفظ کرد و این بار معرفی آیفون 12 با رنگ جدید آبی اقیانوسی () همراه بود. خوب باز هم مانند دفعات پیش آیفون از یک رنگ جدید رونمایی کرده است.

از طرفی دوربین ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض (اولتراواید) با لنز سریعتر با /2.4 و میدان دید ۱۲۰ درجه، یک امتیاز بسیار عالی برای کاربران آیفون 13 فراهم کرده است. تغییرات عمده ای در طراحی انتظار نمیرود و آیفون های ۲۰۲۱ دارای ویژگی مشابهی با آیفون های ۱۲ خواهند بود ، اما میتوانیم بر بهبود دوربین ، پردازنده سریعتر سری ، تراشه جدید 5از ، افزایش عمر باتری و تغییر تنظیمات تا حدودی حساب کنیم!

مسکن ملی اصفهان دوربین جدید واید آیفون ۱۳ کپی به لنز ۱۲ مگاپیکسلی با دریچه دیافراگم /1.6 مجهز شده است. روشنایی صفحه نمایش آیفون 12 800 نیت بود و با پیشرفت قابل توجه در آیفون 13 به 1000 نیت رسیده است. در این بخش سختافزاری و مشخصات آیفون 13 را مورد بررسی قرار میدهیم. دیگر تفاوت طراحی آیفون 13 و آیفون 12 در بخش ناچ است. آیفون 13 معمولی از نظر طراحی ظاهری تفاوت چشمگیری با نسخهی قبلی خود داشته است. نه تنها از نظر ویژگیهای تصویر برداری، بلکه از نظر چینش دوربینها شاهد تفاوتهای قابل توجهی با آیفون 12 هستیم.

آخرین بروزرسانی در: