طول مطالعه: 5 دقیقه

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در سال های اخیر، اقتصاد کشور ما با آن مواجه بوده، بحث تورم و افزایش سرسام آور قیمت ها می باشد که زندگی اقشار مختلف جامعه و سطح فعالیت های تولیدی را تا حد زیادی، تحت تاثیر خود قرار داده و تبعات منفی بی شماری را با خود، به همراه داشته است. مالیات خودرو نوعی از مالیات بوده که به موجب آن، مالکین خودروهای با ارزش بیشتر از یک و نیم میلیارد تومان، باید درصد خاصی از ارزش ماشین خود را به عنوان مالیات به دولت بپردازند.

خرید گیم تایم مدارک لازم برای الزام به تنظیم سند خودرو، شامل مواردی نظیر مدارک شناسایی طرفین، اسناد مربوط به مالکیت خودرو، بیمه نامه معتبر شخص ثالث، کارت سوخت، برگه سبز خودرو و برگه مفاصا حساب عوارض خودرو می باشد. برای ورود به سامانه فروش یکپارچه خودرو کلیک کنید . سامانه فروش یکپارچه خودرو نیز که با هدف حذف سیستم قرعه کشی و عرضه متناسب با تقاضای خودرو و در نهایت، کسب رضایت مندی افراد جامعه، راه اندازی شده، از قاعده فوق، مستثنی نبوده و بنابراین، اشخاصی که قصد داشته تا برای خرید ماشین از طریق این سایت، اقدام نمایند، در درجه اول، باید مراحل نحوه ورود به سایت اعلام نتایج خرید خودرو را طی کرده و وارد سامانه شوند.

قرعه کشی فروش و خرید ماشین، در طی سه سال گذشته و در چند مرحله، انجام گرفته و هرچند، برخی از افراد متقاضی، موفق به شرکت در قرعه کشی و خرید خودرو مورد نظر خود شده، اما این روش فروش، با نارضایتی های بسیاری در جامعه، همراه بوده؛ به نحوی که این طرح، با انتقادات گسترده ای مواجه شده است. اجرای طرح قرعه کشی فروش و خرید خودرو، در طی سه سال گذشته، با نارضایتی های بسیاری در جامعه، همراه بوده؛ به نحوی که این طرح، با انتقادات گسترده ای مواجه شده است.

اتریوم ارز دیجیتال در مرحله بعد از مراحل ثبت نام در سایت ثبت نام و خرید ماشین، لازم است تا اطلاعات هویتی و تماس خود را تکمیل کنید. پس از آنکه متقاضیان، از طریق سامانه فروش یکپارچه خودرو ..، اقدام به ثبت نام در قرعه کشی نموده و مدارک لازم را بارگذاری و خودروی مورد نظر خود را انتخاب کردند، می بایست منتظر بمانند تا نتایج ثبت نام در این سامانه و قرعه کشی، اعلام شود.

اتریوم مرج شد

در آخرین مرحله از مراحل نحوه خرید خودرو در سایت ثبت نام و خرید ماشین ..، چنانچه مراحل خرید خودرو به درستی انجام داده باشید، یک کد رهگیری، برای پیگری های بعدی را دریافت خواهید کرد. در صفحه جدید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و در فرم ظاهر شده، اطلاعات لازم، شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه، کلمه عبور و تکرار آن را وارد کرده و در نهایت، بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

نتایج قرعه کشی ایران خودرو 7 شهریور پس از ورود به حساب کاربری، از طریق گزینه قرعه کشی، در سمت راست صفحه، قادر خواهید بود در قسمت طرح ثبت نام شده، اطلاعات ثبت نام در طرح و وضعیت آن را مشاهده نمایید. یکی از بخش های اقتصاد که از تبعات تورم و آثار منفی آن، متاثر شده، صنعت تولید خودرو می باشد. همچنین، از آنجا که در حال حاضر، سطح تولید خودرو در کشور، به سطح مطلوب هماهنگ با تقاضا نرسیده، تا زمان رسیدن سطح تولید به سطح تقاضا، که احتمالا تا اواسط سال 1401 ادامه خواهد داشت، به طور موقت، فروش و عرضه ماشین، از طریق قرعه کشی انجام شده؛ با این تفاوت که هیچ شرکت خودروساز دولتی و خصوصی، حق برگزاری قرعه کشی را نداشته و قرعه کشی، به روش متمرکز و از طریق سامانه فروش یکپارچه خودرو و تحت نظارت وزارت صمت، انجام می گیرد.

بر اساس بند 5 دستور مزبور، وزارت صنعت، معدن وتجارت، موظف شده است تا با هدف افزایش رضایت مندی اقشار مختلف جامعه، از طریق افزایش عرضه خودرو، روند فروش و خرید ماشین، از طریق قرعه کشی را حذف کرده و رویه مناسب جایگزینی را برای فروش و خرید خودرو، ارائه نماید. یکی از موارد مورد نظر رئیس جمهور، در دستور هشت ماده ای، تغییر در نحوه عرضه خودرو از سوی شرکت های خودرو سازی، بوده که در اجرای این دستور، سامانه ای تحت عنوان سامانه فروش یکپارچه خودرو، توسط وزارت صمت، راه اندازی شده و با توقف فروش ماشین، به روش قرعه کشی، متقاضیان، ملزم هستند تا با ورود به سایت اعلام نتایج خرید خودروو انجام مراحل ثبت نام، برای خرید خودرو از طریق این سامانه، اقدام نمایند. &;᠎​ .

دلار به یورو
با صدور این دستور هشت ماده ای، در اردیبهشت ماه سال 1401، وزیر صنعت، معدن و تجارت، رسما اعلام نمود که از 18 اردیبهشت ماه، سامانه ای تحت عنوان سامانه فروش یکپارچه خودرو، به آدرس ..، توسط این وزارت خانه، تاسیس و راه اندازی شده و فروش و عرضه خودرو، به روش قرعه کشی، متوقف می گردد. در سال های اخیر، سامانه ها و سایت های متعددی، از سوی دولت، تاسیس و راه اندازی شده و این سامانه های اینترنتی، خدمات متنوعی را به کاربران خود، ارائه کرده اند.

اطلاعاتی که در مرحله قبل، وارد کرده اید، به طور خودکار، توسط سامانه، نشان داده شده و شما باید صرفا، فیلدهای خالی را کامل کرده و در نهایت، دکمه ذخیره را بزنید. اعلام نتایج سایت ثبت نام و خرید ماشین، از طریق حساب کاربری ثبت نام کنندگان، به آنها اطلاع داده می شود. بیمه بدنه خودرو، بیمه ای است که اگرچه، خرید آن، اجباری نبوده، اما در هنگام تصادف و سایر آسیب های وارده به خودرو، نقش بسیار پر رنگی در جبران خسارات وارده به خودرو و کاهش هزینه های دارنده آن دارد.

تحت تاثر این آثار منفی، از سال هزار و سیصد و نود و هشت، دو شرکت خودرو سازی دولتی کشور، یعنی سایپا و ایران خودرو، اعلام کردند که که به دلیل افزایش هزینه تولید خودرو و کاهش تولید در مقایسه با تقاضا، از این پس عرضه و فروش خودروهای این دو شرکت، به روش قرعه کشی، انجام می گیرد. روش مزبور، احتمالا تا اواسط سال 1401 ادامه داشته و با رسیدن تولید به سطح مطلوب و هماهنگ با تقاضا، این روش از سیستم فروش ماشین، در سراسر کشور، حذف شده و روش جدید، یعنی ثبت نام، بدون محدودیت قرعه کشی و عرضه فوری خودرو، به متقاضیان، آغاز می گردد.

آخرین بروزرسانی در: