طول مطالعه: 5 دقیقه

از آن جایی که اتریوم کلاسیک اساسا یکی از انواع ارز های دیجیتال است ، دارندگان اتر قادر نیستند با ساخت یک حساب کاربری در نسخه ی اتریوم کلاسیک بلاک چین پول به دست آورند و موجودی خود را چند برابر نمایند . بلاک چین هر دو تا بلاک 1920000 مساوی است که در این بلاک هارد فورک بازگشت دادن دارندگان توکن های اجرایی شده است؛ بدان معنا که کلیه ی موجودی ها ، کیف پول ها و تراکنش هایی که تا هنگام اجرای هارد فورک در اتریوم موجود بود، هنوز در بلاک چین اتریوم کلاسیک دارای اعتبار هستند. .

آیفون 14 پلاس
از موارد کاربرد اتریوم کلاسیک می توان به سرمایه گذاری روی آن و روشی برای افزایش ارزش اشاره نمود . به این صورت که مشتری برای خلاصی از این وضیعت و جداشدن از دیگران و پیوستن به طبقۀ دیگر، اقدام به خرید کالا میکند و به قولی بلیت بخت آزمایی خود را خرج میکند. در چنین بازاری استراتژی ترغیب مشتری به خرید چیزی کاملاً متفاوت و با سیاست برد-برد تعریف میشود، مانند: » با این تفاسیر برگزاری چنین قرعه کشی هایی چقدر موثر است و آیا باعت وفادار شدن مشتری ها می شود؟ &;!

سعید کاسکو در این رابطه می گوید: «ایجاد امید در جامعههایی که در وضیعیت اقتصادی مناسب به سر نمیبرند، از بزرگترین ترفندهای ترغیب مشتری برای خرید کالاست. در این رابطه سعید کاسکو کارشناس بازاریابی به هفت صبح می گوید: «به نظر میرسد در بازاری که همه مسئولان بر تورم تاکید داشته و به دنبال راهی برای کاهش قیمتها هستند، شرکتها به صورت غیر رسمی مجوز نگاهداشتن قیمتهای خود (و در برخی موارد بالا بردن آنها) را به بهانه دادن جوایز رنگارنگ از سازمانهایی که وظیفهشان حمایت از حقوق مصرفکننده است گرفته اند.

رئال مادرید مایورکا این آمار تنها مختص 10 برندی است که این روزها تبلیغات وسیعی برای قرعه کشی خود انجام می دهند و ما در روزنامه هفت صبح ارزش تقریبی جوایز اختصاص داده شده از ماه مهر تا پایان اسفندماه را بررسی کردیم. نیز به این 8 میلیاردتومان اضافه می شود که در گزارش از آن ها صرف نظر کردیم. شرکت ها و محصولات دیگری نیز مشغول قرعه کشی و دادن جوایز هستند که امکان جمع آوری همه آن ها مقدور نبود.

سبک قرعه کشی و جوایز این اپراتور البته متفاوت تر و حرفه ای تر از سایر شرکت هاست و پارامترهایی مانند میزان مکالمه ها و… 7. سان استار؛ 260 میلیون: این شرکت تولید آبمیوه اولین قرعه کشی خود را 15 اسفندماه برگزار خواهد کرد و قرار است ماهی یک خودرو لکسوس و 33 سکه تمام بهار به مشتریان خود هدیه دهد که با احتساب حداقل قیمت ها نزدیک به 260 میلیون تومان خواهد شد. 9. چای کاپیتان؛ 112 میلیون تومان: این شرکت چای جشنواره خود را از 18 بهمن ماه آغاز کرده و تا هفته گذشته به صورت هفتگی 10 ربع سکه به مشتریان خود هدیه می داد.

6. سافتلن؛ 516 میلیون تومان: این شرکت مواد شوینده که وابسته به گلرنگ است از 15 دی ماه تا 25 اسفند جشنواره خود را آغاز کرده و در مجموع یک دستگاه ، 4 دستگاه جیلی و 100 سکه تمام بهار به مشتریان خود می دهد. همچنین این شرکت برای 15 فروشنده برتر خود نیز 15 دستگاه وانت پیکان جایزه می دهد و در برخی محصولات خود نیز کارت پول های 10 هزار تومان هدیه می دهد!

آیفون 14 بنفش 10. محصولات تبرک؛ 70 میلیون تومان: قرعه کشی این شرکت در ابتدا هدیه دادن طلا به میزان وزن مشتریان خود بود که از 9 آذرماه سبک هدیه های خود را تغییر داد و تا 17 دی هر شب 2 میلیون تومان به مشتریان خود هدیه می داد. 8. همراه اول؛ 240 میلیون: همراه در قرعه کشی های هفتگی خود هر هفته 2 جایزه 10 میلیونی به مشترکان خود می دهد که این جشنواره از دی آغاز شده و تا اسفندماه نیز برقرار خواهد بود.

رئال مادرید ورزش
در قرعه کشی های هفتگی و ماهایانه به مشتریان داده می شود و مشتریان نیز برای کسب آروزهای بزرگ خود - به قول شعار تبلیغاتی یکی از این شرکت ها - در قرعه کشی های لاتاری گونه شرکت می کنند. نیز در امتیاز دهی به مشترکان تاثیرگذار است. دقیقا در هنگام نگهداری از رای ها ، به عبارتی هک شد . شاید تصورش برای شما سخت باشد که این بیماری تنها در شش ماهه دوم امسال در حدود 8 میلیارد تومان خرج در برداشته است!

کرونا ۲۴ شهریور

شاید از همین ابتدای کار ما را متهم به بدبینی کنید اما اگر رقم های بی حساب و کتابی که در این چند ماهه صرف دادن جوایز به مشتریان شده مشاهده و این الگوی بازاریابی(!) را با سایر الگوی های بازاریابی برندهای مطرح دنیا مقاسیه کنید، درخواهید یافت که بازار ایران بیشتر از هر زمان دیگر به یک نوع بیماری جشنواره ای دچار شده است. جوایز به شدت زیاد و گسترده بودند و برای سادگی کار از جوایز کوچک تر چشم پوشیدیم که در نهایت دریافتیم ارزش تقریبی کل این جوایز لوکس چیزی در حدود 8 میلیارد تومان است.

در کشورهای توسعه یافته، بخاطر وجود بازار سالم رقابتی (چیزی که آرزوی یک جامعه در حال توسعه است) هزینههای اینچنینی اصلاً مقرون به صرفه نبوده و منطقی نیست و موجبات شکست را برای برندها فراهم میکند. به طور گسترده در حال رشد می باشد . مجموع این جوایز در طول مدت جشنواره این شرکت نزدیک به 1 میلیارد و 900 میلیون تومان می شود. مجموع این جوایز نزدیک به 1 میلیارد و 100 هزار تومان می شود.

مجموع این جوایز نزدیک به 516 میلیون تومان می شود. پشت آن افراد سرشناس و مهره های اصلی سازنده اتریوم می باشند . در خصوص پلتفرم اتریوم ، این کار معتبر طبق قوانین قرارداد قابل اجرا ، ولی از لحاظ دیگر افراد سرمایه گذار کاری خوشایند نبود . ایده کلی این بود هنگامی که تراکنش ها صورت گرفتند ، دیگر نباید قابل بازگشت باشند و با ماندن در این نسخه دست نخورده از اتریوم ، آن ها ارزش کسب کردند .

دوم اینکه مشتری ناامید و ناراضی از عدم برنده شدن در قرعهکشی، در آینده آن برند را انتخاب نمیکند و حتی ممکن است برند را متهم به تقلب و کلاهبرداری نماید. برای سرمایه گذاران ، این به معنای پول رایگان می باشد ! آیا چنین استراتژی تبلیغاتی برای جذب مشتری ها موثر است؟ چه مواردی موجب ارزشمند شدن اتریوم می شود ؟ صرافی های اولین صرافی اتریوم بود .

آخرین بروزرسانی در: