طول مطالعه: 5 دقیقه

علیرغم شایعهها مبنی بر افزایش قیمت 100 دلاری مدلهای آیفون 14 پرو، اپل تصمیم گرفت آیفون 14 پرو مکس را در همان قیمت اولیه 1099 دلار نگه دارد. اگر قیمت چهار رقمی 14 پرو مکس زیاد به نظر میرسد، اپل آیفون 14 پرو را با قیمت 999 دلار به فروش میرساند؛ البته پس از اضافه شدن مالیات و هزینهها، همچنان قیمت آن بیش از 1000 دلار خواهد شد. عرضه این گوشی در تاریخ 25 شهریور آغاز میشود و پس از آن باید منتظر قیمت این دستگاه در ایران باشیم.

واردات خودرو 1401

به زبان ساده، باید انتظار داشته باشیم که آیفون 14 پرو مکس سریعتر و قدرتمندتر از آیفون 13 پرو مکس باشد؛ اما این سرعت و قدرت بیشتر آنچنان زیاد نیست. در نگاه اول، آیفون 14 پرو مکس شبیه نسخه قبلی با لبههای مسط در اطراف صفحه نمایشی 6.7 اینچی که بیشتر پنل جلویی را در بر گرفته به نظر میرسد. آیفون 14 پرو مکس در فیلمبرداری نیز بهتر از نسل قبلی خود عمل میکند؛ چون حالا میتواند در حالت سینمایی با حداکثر سرعت 30 فریم بر ثانیه در 4فیلمبرداری کند؛ در حالی که مدل قبلی فقط میتواند حالت سینمایی را در 1080مدیریت کند.

با این حال، با توجه به بهبودهای احتمالی راندمان در چیپست و صفحه نمایش 1 تا 120 هرتز گوشی، آیفون 14 پرو مکس میتواند مانند نسل قبلی در بخش باتری عمل کند. مقایسه با نشان میدهد که تراشه جدیدتر تغییر چندانی ندارد؛ البته اپل ادعا میکند این تراشه 16 درصد انرژی کمتری نسبت مصرف میکند و آن 50 درصد نسبت به قبلی حافظه بیشتری دارد.

زلنسکی بازیگر طنز

آیفون 14 پرو مکس از تراشه قدرت میگیرد. این تراشه جدید دارای با 6 هسته است و دو هسته کممصرف و 4 هسته پرقدرت دارد؛ همچنین از با 5 هسته و موتور عصبی 16 هستهای بهره میبرد. به علاوه چیپست جدید براساس فرایند 4 نانومتری (در برابر فرایند 5 نانومتری نسل قبل) ساخته شده است. با این حال هنوز مشخص نیست که این گوشی در بازار ایران با چه قیمتی به فروش میرسد. این گوشی جدیدترین پرچمدار سری آیفون 14 است و بهروزرسانیهای قابل توجهی نسبت به آیفون 13 پرو مکس تجربه کرده است و میتوان آیفون 14 پرو مکس را رقیبی جدی برای بهترین گوشیهای موبایل موجود در بازار دانست.

آیفون 14 معمولی در طرف دیگر، آیفون 14 پرو مکس با 16 وارد بازار خواهد شد. پس در ادامه با کالاتیک همراه باشید. این گوشی در حال حاضر از 15.6 استفاده میکند و در آینده نزدیک نیز 16 را دریافت خواهد کرد. حال که این گوشی معرفی شده، در مقاله پیش رو به مقایسه آیفون 13 پرو مکس با آیفون 14 پرو مکس پرداختهایم تا ببینیم کدام یک ارزش خرید بیشتری دارد و آیا میتوان جدیدترین پرچمدار آیفون را بهتر از نسل قبلی آن دانست یا خیر.

تفاوت فقط در حذف ناچ و اضافه شدن یک بریدگی قرصی شکل است که دوربین سلفی، فیس آیدی و اجزای آن را در خود جای داده است. اپل این بریدگی را جزیره داینامیک () نام گذاشته و طوری طراحی شده تا این بریدگی در صفحه نمایش متحرک باشد و مواردی مانند اعلانها و نشانگرهای وضعیت آن را احاطه کنند یا از آن خارج شوند. علیرغم شایعه شارژر 30 واتی در اوایل سال جاری، آیفون 14 پرو مکس هنوز از سرعت شارژ 20 وات استفاده میکند و مانند نسل قبلی، اپل ادعا میکند که این گوشی در مدت 30 دقیقه میتواند تا 50 درصد شارژ شود.

جام جهانی قطر با اینکه آیفون 14 پرو مکس عملا همان آرایه دوربین پشتی نسل قبلی را با خود به همراه دارد و از لنزهای عریض، اولتراواید و تلهفوتو استفاده میکند؛ اما تغییر بزرگی در دوربینهای این گوشی رخ داده است. با در نظر گرفتن همه این تغییرات، به نظر میرسد که آیفون 14 پرو مکس تجربه دوربین بهتری نسبت به آیفون 13 پرو مکس ارائه میدهد و چنین نتیجهای جالب است؛ چون در حال حاضر آیفون 13 پرو مکس یکی از بهترین دوربینهای موبایل را دارد و آیفون 14 پرو مکس حتی این مجموعه دوربین را از گذشته نیز بهتر میکند.

حالا مدیریت انرژی به فاکتور مهمی تبدیل میشود؛ چون 14 پرو مکس صفحه نمایش همیشه روشن دارد و برای مدیریت هوشمندانه صفحه نمایش و نرخ نوسازی 1 تا 120 هرتز نیز برای صرفهجویی در مصرف باتری طراحی شدهاند. این اتفاق به صفحه نمایش همیشه روشن جدی کمک میکند تا مصرف باتری را کاهش دهد و شبیه به ویژگی مشابه ارائه شده در گلکسی اولترا باشد. آیفون 14 پرو مکس از همان فناوری نرخ نوسازی 120 هرتز تطبیقی مشابه نسل قبل پشتیبانی میکند.  ​​​​​.

زلنسکی قبل و بعد جنگ در جلوی آیفون 14 پرو مکس همان صفحه نمایش 6.7 اینچی اولد نسل قبلی دیده میشود؛ اما این بار این پنل روشنتر طراحی شده تا صفحه قفل را بهتر نشان دهد که در 16 بیشتر از قبل قابل تنظیم است. طبق ادعای اپل، آیفون 14 پرو مکس میتواند با باتری کامل تا 29 ساعت پخش ویدئو داشته باشد که یک ساعت بیشتر از زمان وعده داده شده برای آیفون 13 پرو مکس است.

هر دو آیفون با سرعت 20 وات شارژ میشوند؛ در حالی که سرعت شارژ دستگاههای اندرویدی روزبهروز بیشتر از قبل میشود. آیفون 14 پرو مکس برای نسخه پایه 128 گیگابایتی با قیمت 1099 دلاری به فروش میرسد. با این حال، باید منتظر ماند و دوربین نسل جدید را آزمایش کرد تا بتوان صحت این ادعا را تایید کرد. آیفون 14 پرو مکس حالا از یک دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی در جلو استفاده میکند که به سالها حضور دوربینهای 12 مگاپیکسلی در دوربینهای اپل پایان میدهد.

قرعه کشی ایران خودرو.com آیفون 13 پرو مکس میتواند نرخ نوسازی را از 120 به 10 برساند اما این عدد در آیفون 14 پرو مکس به 1 هرتز کاهش پیدا میکند. به نظر میرسد که اپل باتری آیفون 14 پرو مکس را زیاد تغییر نداده است. اپل در سری آیفون 13 اندازه باتری را افزایش داد و آیفون 13 پرو مکس باتری به باتری 4352 میلیآمپر ساعتی مجهز شد. همین امر باعث شد تا آیفون 13 پرو مکس به یکی از بهترین گوشیها در عمر باتری برسد.

همچنین آیفون 14 پرو و پرو مکس میتوانند بدون به حالت اکشن () جدید برای ضبط ویدئوهای پرسرعت اکشن دسترسی داشته باشند. آیفون 14 پرو مکس بهتر است یا آیفون 13 پرو مکس؟ قیمت آیفون 14 پرو مکس چقدر است؟ نظر شما چیست؟ فکر میکنید آیفون 14 پرو مکس میتواند جایگزین مناسبی برای آیفون 13 پرو مکس باشد؟

آخرین بروزرسانی در: