طول مطالعه: 4 دقیقه

بیشتر معاملهگران یا تریدرهای فعال در زمینه رمز ارزها بخش زیادی از سرمایه خود را به خرید بیتکوین () و اتریوم () اختصاص میدهند؛ زیرا این ارزها نسبت به دیگر آلتکوینهای کوچکتر، کم ارزشتر و قابل پیشبینیتر هستند و به همین دلیل تجارت آنها آسانتر خواهد بود. در این قسمت روشهایی برای خرید ارزهای دیجیتال مختلف و به ویژه خرید ارز دیجیتال از صرافیهای مختص رمز ارزها بیان خواهیم کرد.

قرعه کشی ایران خودرو پارس Tu5

اولین راه این است که شما از طریق عضویت و ثبت نام در صرافیهای ویژه ارز دیجیتال، نسبت به خرید این ارزها یا فروش آنها اقدام کنید. برای این کار در ابتدا باید یک صرافی را انتخاب و در آن ثبت نام کنید؛ سپس توانایی انجام معاملات برای شما مقدور خواهد بود. خوب است بدانید که به دلیل دمو یا نمایشی بودن این بازار، امکان واریز پول یا برداشت از حساب برای شما وجود نخواهد داشت و این امر تنها پس از احراز هویت و استفاده از بازار واقعی برای شما مقدور خواهد بود؛ اما بدون شک استفاده از این بازار دمو سبب پیشرفت سریع شما در زمینه یادگیری معاملات و استراتژیهای مربوط به آن خواهد شد.

مسکن ملی شیراز پاسخ این است که به دلیل عدم وجود ارزهای دیجیتال به شکل فیزیکی و قابل لمس برای نگهداری رمزارزهای کدنویسی شده و پیچیده به یک کیف پول امن نیاز است که بتواند به خوبی از این کدها نگهداری کرده و در واقع امنیت آنها را تضمین کند تا دارایی شما در معرض سوءاستفاده یا هک شدن قرار نگیرد. اگرچه نمیتوان گفت بهترین رمزارز کدام است، اما رمز ارزهای برتر برای انجام فرآیندهای مختلف، مشخص هستند. در نهایت پس از اتمام فرایند خرید، حساب شما به میزان اعتبار دلاری یا ریالی که برای خرید بیتکوین اختصاص دادید شارژ خواهد شد.

ولادیمیر پوتین
برای شروع کار شما باید در سایت ثبت نام کنید؛ بدین شکل که از قسمت بالا و سمت راست وبسایت، گزینه ثبت نام را (که به رنگ قرمز قابل مشاهده است) انتخاب کرده و پس از تکمیل قسمتهای مورد نیاز و پذیرش قوانین، حساب کاربری شما ایجاد میشود. با توجه به مطالب گفته شده، بهترین و محبوبترین رمز ارزهای مبادله شده در سراسر جهان، ارزهای دیجیتال بیتکوین، اتریوم و پس از آن دیگر آلتکوینهاست که برای خرید و فروش یا معامله آنها باید از یک صرافی ارز دیجیتال یا یک کارگزاری معتبر، مثل کارگزاری ارز دیجیتال استفاده کنید و پس از ثبت نام و حصول اطمینان از اعتبار و امنیت آن و البته پشتیبانی شدن از ارز دیجیتال مدنظر شما میتوانید عملیات به خرید، فروش یا مبادلۀ رمزارزهای خود بپردازید. ​.

در ادامه به بیان آموزش خرید و فروش برخی از ارزهای دیجیتال محبوب میپردازیم. در ادامه مقاله آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صفر تا صد، به نحوه انجام این کار در میپردازیم. برای این کار باید وارد سایت شده و روی دکمه سبزرنگ سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید و بعد از آن مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. برخلاف تصورات رایج، بسیاری از رمزارزها محدودیتی برای عرضه و ذخیره شدن ندارند؛ برای مثال میزان ذخیره کلی بیتکوین برابر با 21 میلیون سکه است.

دومین راه در مبحث آموزش خرید ارز دیجیتال و فروش آن ثبت نام در بازار فارکس () و انجام مبادلات ارزهای دیجیتال در آن است. یکی از این استراتژیهای محبوب در میان بیشتر معاملهگران ارز دیجیتال، نظریه «موج الیوت» است که برای داراییهای سوداگرانه همچون ارزهای رمزنگاری شده بسیار مفید و مناسب است. این کیف پول به صورت کیف پول سختافزاری یا نرمافزاری ارائه میشود که اگرچه هر دوی آنها از امنیت خوب و قابل توجهی برخوردارند، اما کیف پولهای سختافزاری امنیت بسیار بیشتری دارند؛ چرا که با استفاده از آن در حقیقت شما رمز ارز خود را به صورت آفلاین بر روی یک دستگاه فیزیکی ذخیره میکنید.

برای مثال بیتکوین، بهترین ارز رمزنگاری شده برای استفاده به عنوان دارایی ذخیره شده است؛ چرا که بیشترین استقبال و کمترین عرضه را دارا میباشد. معمولاً فرایند ثبت نام در پلتفرمهای ایرانی با احراز هویت کامل شما پایان مییابد؛ چرا که حفظ امنیت حساب شما در صرافیهای معتبر ایرانی و خارجی از هر چیزی مهمتر است. خوبی این بازار نسبت به صرافیها نیز این است که پول شما از دست نمیرود یا حساب هک نمیشود.

خودرو ملی افغانستان

اگر پیش از این ارز دیجیتالی خرید و فروش نکردید، باید یک حساب کاربری در صرافیهای مربوطه ایجاد کنید؛صرافیهای ،و از بهترینها هستند که همه آنها یک رابط کاربردی ساده دارند و علاوه بر آن، امکان انتخاب انواع آلتکوین را برای شما فراهم میآورند. یک نکته مهم دیگر در بحث آموزش خرید ارز دیجیتال آلتکوین نیز توجه به رمزارزهای قابل مبادله در آن صرافی است. برای مثال شما وارد بازار آتی (فیوچر) فارکس شده و قراردادی با این مضمون میبندید که در تاریخی در دو ماه آینده، مقدار یک اتریوم (یا هر ارز دیجیتال دیگر) را با قیمت امروز از طرف دیگر قرارداد دریافت کنید.

آیفون 14 پرو مکس به خاطر داشته باشید که این پلتفرمها ممکن است کارمزدهای زیادی دریافت کنند و از آنجایی که میزان پول شما با دریافت کارمزدهای فراوان توسط صرافیها کاهش مییابد، استفاده از نقل و انتقالات بانکی الکترونیکی نسبت به دیگر روشها منطقیتر است. اساساً بیتکوین یک کالای دیجیتال است که از آن به عنوان ذخیره ارزش استفاده میگردد. البته باید 10 درصد از مبلغ قرارداد را همین امروز به عنوان بیعانه یا پیش پرداخت بپردازید و در زمان سر رسید قرارداد، اختلاف قیمت را دریافت یا پرداخت میکنید. ​​&;​​.

در صرافیهای موجود در ایران نیز میتوانید حساب خود را از راه پرداخت ریالی نیز شارژ کنید. مرحله دو: یک گزینه برای پرداخت انتخاب کنید. برای ایجاد حساب کاربری باید اطلاعات شناسایی شخصی و برخی اطلاعات متداول خود مانند نام، آدرس ایمیل، تاریخ تولد و… قبل از معامله ارزهای رمزنگاری شده باید توجه داشته باشید که خطر از دست دادن پول برای شما وجود دارد. اگرچه مبادله رمز ارزهای کوچک در بازار ارزهای دیجیتال، خطرناکتر و پر ریسکتر است، اما پتانسیل صعودی بالاتری دارد.

آخرین بروزرسانی در: