طول مطالعه: 4 دقیقه

زلنسکی همچنین به مکرون در مورد وضعیت میدانی و نیازهای کشورش که فرانسه میتواند به آن کمک کند، توضیح داد. به گزارش اسپوتنیک، کاخ الیزه با توجه به گفت و گوی صورت گرفته میان امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی اعلام کرد: طرفین وضعیت نیروگاه زاپوریژیا که بسیار نگران کننده است را مورد بررسی قرار دادند. ویلیام برنز، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یک سخنرانی که در پی ضدحمله سربازان اوکراینی علیه نیروهای روس در شمال شرق اوکراین ایراد کرد، گفت اکنون میتوان حمله ولادیمیر پوتین، رئیسجمهوری روسیه به اوکراین را به عنوان یک "شکست" قلمداد کرد.

رونمایی آیفون ۱۳ پرو مکس

این گلوله توپخانهای میتواند توسط انواع هویتزرهای خودکششی و یدک کش و توپهای صحرایی از جمله ام ۱۰۹ و ام ۱۹۸ که همه آنها در ماههای اخیر به اوکراین ارسال شدهاند، مورد استفاده قرار گیرد. پنتاگون علاوه بر جایگزین کردن گلوله توپخانهای اکسکالیبور، مهمات دیگری را نیز که به اوکراین ارسال شده بودند، جایگزین میکند. در این میان، نیروهای ویژه اوکراین تصاویری را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند که به گفته آنها، افسرانشان در شهر کوپیانسک را نشان می دهد.

جام جهانی ۲۰۱۸
این ادعا مطرح است که اشغال کامل شهر کوپیانسک توسط نیروهای اوکراینی، مشکلی جدی برای مسکو ایجاد می کند، زیرا شهر در مسیرهای تدارکاتی به سمت سایر مواضع روسیه در خط مقدم شرقی قرار دارد. نیروهای اوکراینی روز شنبه مدعی ورود به شهر کوپیانسک در شرق اوکراین شدند، شهری کلیدی که ماه ها در اختیار نیروهای روسیه بوده است. علاوه بر آمریکا، کانادا نیز دیگر عضو ناتو است که گلولههای توپخانهای اکسکالیبور ام ۹۸۲ به اوکراین ارسال کرده است و اوتاوا در آوریل سال جاری میلادی اعلام کرد که تعداد نامشخصی از این گلولهها به همراه چهار قطعه توپخانه میدانی به کییف هدیه میشود.

قرعه کشی ایران خودرو Https //www.google.com به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در این سند آمده است: این بودجه ۹۲ میلیون دلاری برای خرید مهمات جایگزین گلولههای توپخانهای اکسکالیبور ام ۹۸۲ که در حمایت از تلاش بینالمللی برای مقابله با حمله روسیه به اوکراین ارسال شده بود، هزینه شده است. روسای جمهوری فرانسه و اوکراین شنبه شب در مورد آخرین وضعیت نیروگاه هسته ای زاپوریژیا گفت و گو کردند. ویلیام برنز در کنفرانسی در شهر واشنگتن گفت که پوتین زمانی که تصمیم به حمله در فوریه گرفت، عزم اوکراین را دستکم گرفته بود و اکنون در مورد حمایت بینالمللی از کییف، همین اشتباه را مرتکب میشود.

دلار به یورو

این بودجه تزریق شده، ارتش آمریکا را قادر میسازد تا ۹۰۰ گلوله توپخانهای اکسکالیبور ام ۹۸۲ در جریان سال مالی کنونی خریداری کند. از این سیستم برای نخستین بار در جنگهای عراق و افغانستان در دوران اشغالگریهای آمریکا و دیگر کشورهای تحت رهبری ناتو استفاده شد. بلومبرگ با استناد به سندی از وزارت دفاع آمریکا گزارش داد، پنتاگون به یک بودجه ۹۲ میلیون دلاری برای شارژ مجدد ذخایر گلولههای توپخانهای اکسکالیبور ام ۹۸۲ ارتش آمریکا متعهد شده است؛ گلولههای توپخانهای ۱۵۵ میلیمتری با برد شلیک موثر تا ۵۷ کیلومتر.

پنتاگون این دسته از مهمات خودش را برای اوکراین فرستاده است. نیروهای روسیه کمتر از یک هفته پس از آنکه مسکو عملیات نظامی اش در اوکراین را آغاز کرد، این شهر را تصاحب کرده بودند. یک مقام منطقه ای نیز به طور جداگانه تصویری از نظامیان اوکراینی را در این شهر شرقی منتشر کرد. مقامات اوکراینی "نظام سکوت" را در کل خط مقدم جنگ اعمال کرده و با اشاره به مهم بودن غافلگیری در ضد حمله علیه نیروهای روسیه، اجازه حضور به خبرنگاران نمیدهند.

نیروهای اوکراینی با صدور بیانیه ای مدعی شدند که این شهر همیشه اوکراینی بوده است و خواهد بود. گلوله توپخانهای اکسکالیبور ام ۹۸۲ ساخت کمپانیهای ریتون و بیایایی سیستمز به سیستم هدایت جیپیاس مجهز است که این گلوله را قادر میسازد هدف را با دقت دو تا چهار متری بزند. شاید علت این امر را بتوان در این واقعیت جست و جو نمود که زبان فارسی امروز از لحاظ رده شناختی, تصریفی محسوب نمی شود. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش کی یف در روزهای اخیر پیشروی عمیق تری به شرق اوکراین داشته و آنطور که ادعا می شود نیروهای روسی را در یک ضد حمله تحت فشار قرار داده است.​​​.

علت تورم جهانی روسای جمهور فرانسه و اوکراین علاوه براین اعلام کردند که از فعالیت آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل حمایت می کنند و از روسیه خواستند که کنترل تاسیسات هسته ای را برای تضمین امنیت تاسیسات هسته ای متوقف کند. اگر این گزارش بلومبرگ صحت داشته باشد، این سند نخستین تایید مستقیم این امر است که واشنگتن در حال تامین گلولههای توپخانهای برای کییف است، گرچه مقامات آمریکایی قبلا هیچگاه به سوالات رسانهها در این باره پاسخ مستقیمی نداده بودند.

اما نگارنده بر این باور است که بررسی فرایندها و نشانه های تصریفی به جا مانده در فارسی امروز, می تواند در روشن کردن بخش هایی از نقاط تیره صرف این زبان موثر باشد. تصریف یکی از پدیده های مهم زبانی به شمار می رود که به رغم اهمیت آن در نزد پژوهشگران غربی, در زبان فارسی چندان مورد توجه محققان قرار نگرفته است. یکی از هدف های این مقاله,تاکید بر این نکته است که برای تحلیل داده های تصریفی فارسی باید به ویژگی های زبانی آنها توجه کرد و نمی توان کاملا به انگاره های طرح شده از سوی زبان شناسان غربی استفاده نمود.

من معتقدم و همکاران من در سازمان سیا معتقدند، این قمار پوتین همانقدر غلط است که فرضیات او در فوریه گذشته درباره اراده اوکراینیها برای مقاومت نشان دادن غلط بود. بین الملل تابناک: صد و نود و نهمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور میگذرد؛ تهاجمی که رویدادهای زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

آخرین بروزرسانی در: